نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: تنفر از پدر

933
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42933
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

تنفر از پدر

سلام
    مشکل من با پدرم شروع میشه پدری که یه زمانی عاشقش بودم و الان ازش از ته دل متنفرم چون تمام عشق و علاقش دروغه چون آدمیه که تموم این مدت به هممون دروغ گفته آدمیه که زندگی هامونو نابود کرده من برادرم و مادرم اون یه آدم ورشکسته‌یه مریض خودخواهه که روز به روز بیشتر گند میزنه به زندگی هامون و من کاملا عوض شدم حتی نمیتونم تویه اتاق باهاش بمونم و تحملش کنم دارم دیوونه میشم و جدیدا خیلی پرخاشگر و عصبی شدم و علاوه بر این ها مدت های زیادیه که عاشق کسی شدم ولی اون منو نمیخواد و این بیشتر از هر چیزی اذیتم میکنم و الانم مثل دیوونه ها تظاهر میکنم که دارمش و باهاش حرف میزنم و اصلا نمیدونم باید چیکار کنم؟؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : تنفر از پدر

نقل قول نوشته اصلی توسط Mmiiiinnaa نمایش پست ها
    سلام
    مشکل من با پدرم شروع میشه پدری که یه زمانی عاشقش بودم و الان ازش از ته دل متنفرم چون تمام عشق و علاقش دروغه چون آدمیه که تموم این مدت به هممون دروغ گفته آدمیه که زندگی هامونو نابود کرده من برادرم و مادرم اون یه آدم ورشکسته‌یه مریض خودخواهه که روز به روز بیشتر گند میزنه به زندگی هامون و من کاملا عوض شدم حتی نمیتونم تویه اتاق باهاش بمونم و تحملش کنم دارم دیوونه میشم و جدیدا خیلی پرخاشگر و عصبی شدم و علاوه بر این ها مدت های زیادیه که عاشق کسی شدم ولی اون منو نمیخواد و این بیشتر از هر چیزی اذیتم میکنم و الانم مثل دیوونه ها تظاهر میکنم که دارمش و باهاش حرف میزنم و اصلا نمیدونم باید چیکار کنم؟؟
    بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام
    مشاورین در اسرع وقت از جمله سرکار دهقان به شما مشاوره میدن

3. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام خدمت شما
    دوست عزیز به سنتان اشاره ای نکرده اید ولی احتمالا در دوران نوجوانی بسر می برید.
    جای بسیار ناراحتی و تاسف است که همچین دیدگاهی دارید و تصورتان از پدران تا این حد مخدوش شده و اضطراب و ناراحتی شما کاملا قابل درک است.
    توضیحی درباره اینکه چطور تصورتان از پدرتان تا این حد بهم ریخته و منفی شده نداده اید اما واقعیت این است که پدر و مادرهای ما هم انسان هستند و انسانها هم اشتباه می کنند.
    اغلب ما در دوران کودکی پدر و مادر خود را قهرمان و بهترین فرد روی زمین می دانیم و این تصویر خداگونه حق هیچ گونه اشتباه یا خطایی ندارد و تا مدتها همه چیز خوب پش می رود. تا اینکه رفته رفته که بزرگتر می شویم احتمال اینکه خلاف تصورتمان را بنیم افزایش میابد.
    تا اینکه بر اساس یک خطای شناختی رایج (معروف به تفکر سیاه و سفید یا دید تونلی*) با دیدن چندین رفتاری که انتظارش را نداشه ایم به کلی از چشم ما افتاده و از اعتبار نزد ما ساقط می شوند و در این حالت ممکن است بدترین احساس اضطراب و گاهی احساس گناه را تجربه کنیم.
    نمی دانیم این ماجرا برای شما در چه حوزه ای رخ داده و آیا در زمینه قصور در انجام وظایف پدریشان بوده یا صرفا رفتارهایی که دلخواه یا مورد پسند ما نبوده.
    گاهی صرفا به دلیل درگیری پدر و مادرمان با یکدیگر است که ما هم وارد تیم سازی آنها می شویم و سمت یکی را که به نظرمان حق با اوست را می گیریم که اگر مورد شما شامل همچین ماجرایی است به شما توصیه می شود خودتان را از اینگونه ماجراهای پیچیده جدا کنید.
    پدر و مادرها معمولا روابط کاملا پیچیده ای دارند که ما شاید فقط بخشی از آن را بدانیم و یا گاهی یکی از آنها که بیشتر اهل گفتگو، گلایه و یا صحبت کردن است صرفا چون توضیح بیشتری داده ما را متقاعد کند که حق با اوست، در حالیکه اینگونه اختلافات اساسا به فرزندان ربطی ندارد و حتی اگر تلاش کنند و ما تشویق شویم که طرف یکی از آنها را بگیریم خودمان باید سعی کنیم خودمان را بیرون از این فضاها نگه داشته و فقط رابطه خودمان را داشته باشیم.
    او پدر من است صرف نظر از اینکه با مادرم چگونه رفتار می کند. ممکن است این رویه به نظر دشوار برسد اما درستترین راه الزاما ساده ترین راه نیست.
    در کل نگاهتان به والدینتان این باشد که آنها هم ممکن است گاهی اشتباه کنند و حتی ممکن است خطاهایشان بعضا از دید ما خیلی بزرگ باشد اما بهرحال آنها پدر و مادر ما هستند و آدم هستند و مانند ما مرتکب اشتباه می شوند. گاهی نمی توانند خشمشان را مدیریت کنند درست مانند ما! گاهی تصمیمات اشتباهی می گیرند درست مثل ما! گاهی تصمیماتشان از نظر خودشان موجه است اما از نظر ما ناموجه، باز هم مانند خود ما!
    ممکن است گاهی از دست آنها به شدت خشمگین شویم و گاهی متنفر اما اینها صرفا احساساتی هستند که اجتناب ناپذیر هستند. اگر حس تنفر را تجربه کنیم به این معنا نیست که آنها تنفرانگیز و غیرقابل تحمل هستند.
    همانطور که والدین فرزندان خود را دوست دارند حتی اگر آنها را خشمگین و عصبی کنند و گاهی برایشان غیرقابل تحمل شوند.
    در مورد کسی که عاشقش شدید هم در نظر داشته باشید اینکه ما کسی را دوست داریم به این معنا نیست که او هم باید مارا دوست بدارد و ممکن است به هر دلیلی ما در نظر او جذابیت لازم را نداشته باشیم اما هرگز به این معنا نیست که ما دوست داشتنی نیستیم.
    توصیفی که کردید بسیار درست بود، اینکه دوست داشتن یکطرفه باشد آزاردهنده است بنابراین بهتر است ادامه پیدا نکند تا جدایی را دشوارتر نکند. جدایی فرصت آشنایی با فرد دیگر و تجربه دوست داشته شدن را برای شما فراهم می کند.
    در آخر با توجه به استرسهای زیادی که در حال تجربه کردن آن هستید، به شما توصیه می شود مشاوره حضوری دریافت کنید. بخصوص درباره پدرتان تا بتوانید مجددا رابطه خوب را با وجود خشمی که تجربه می کنید، مدیریت کنید.
    *خطاهای شناختی مواردی هستن که در آنها واقعیت توسط ذهن ما تحریف می شود و همه افراد ممکن است آن را شدید یا خفیف تجربه کنند. یکی از این خطاها، دید تونلی یا سیاه و سفید است. به این معنا که ما افراد یا چیزها و رویدادها را یا خوب یا بد دسته بندی می کنیم. فلانی خوب است و با یک خطا نتیجه میگیریم اشتباه کرده بودیم او بد است! و طیف این میان یا اصطلاحا خاکستری را حذف می کنیم.

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Mmiiiinnaa نمایش پست ها
    سلام

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

دوست گرامی پدر شما در روال زندگی شما باعث چطور مشکلاتی شده که شما از ایسون متنفرید ؟

عشقی که میگین به پدرتون داشتین برای چه زمانی بود ( کودکی / نو جوانی / بزرگ سالی ) ؟

به نکته ریزی اشاره کردی ( ورشکسته شدن پدرتون ) آیا ایشون بعد از ور شکسته شدن تغیر خلق و خو دادن ؟

آیا برادر و مادر شما در جهت اعتقادات شما هم نظر با شماهستند یا ..؟

آیا با پدر تون دریک منزل هستین و برای زندگی مشترک اجباری برای شماهست
    نمیتونید نقل مکان کنید و از جو حاضر فاصله بگیری ؟

6. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    43959
    تشکـر
    133
    تشکر شده 20 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام منم گاهی از رفتاراای پدر مادرم بدم میاد حرفیم نمیتونم بزنم دربینشون آرامش ندارم ب نظرتون چکار کنم

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Fatimaho نمایش پست ها
    سلام منم گاهی از رفتاراای پدر مادرم بدم میاد حرفیم نمیتونم بزنم دربینشون آرامش ندارم ب نظرتون چکار کنم
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
    موضوع رو بسته توضیح دادین
    شما چند سالتونه ؟ مشکلات تون با پدرمادر در چه زمینه ای هست ؟
    به نظر میاد نو جون باشین و توی سن شما مشکلات گوناگونی سر راه فرد قرار میگیره و یکی از همین مشکلات درمسیر زندگی با پدر و مادر ایجاد میشه این مسکلات به طور کلی چالش های زندگی فرد محسوب میشه ودر صورتی که نتونه خوب مدیریت کنه میتونه در مسیر رشدی فرد تاثیر منفی بزاره بنابراین یکی از موارد مهم میزان توانایی فرد توی مدیریت فرد هست
    مورد بعدی اینکه پدر و مادر ها راهکارهای حل مسائل و مشکلات با فرزندشون رو بلدنیستند بنابراین برای مجاب کردن و متقاعد کردن و سربه راه کردن فرزندشون از شیوه هایی بهره میبرند که نتیحه عکس
    داره
    به طورکلی شماهم به ریشه و علت مشکلات و منشا اختلافات واقف هستین و درصورتی که اطلاعات کامل تر عنوان کنید راهنمایی بهتر دریافت میکنید

9. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    قابل درک می باشد که احساسات ناخوشایندی چون عصبانیت ، خشم ، سردرگمی را تجربه می کنید و این موضوع باعث می شود که در روابط شما و سبک رفتاریتان تاثیر منی ایجاد شود اما دقت کنید که بهتر است از سرزنش کردن خودتان خوداری کنید و اجازه بدهید این مشکلات را باهم بیشتر بررسی کنیم تا بتوانیم نتیجه گیری بهتری داشته باشیم.
    1 . شما چند سال دارید؟
    2. دلیل خشم و عصبانیت شما از پدرتان چه رفتارهای ایشان است ؟
    3. دیدگاه شما در مورد پدرتان و اتفاقاتی که برای ایشان رخ داده است چیست؟
    4. منظورتان از عشق به فردی شما را نمی خواهد چیست؟ و معیارهای شما برای انتخاب این فرد چه ویژگی هایی می باشد ؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

که، این، از، به،

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد